havadurum

"Bu mücadelenin sonunda Bigamız kazanacak"

Biga'da geçtiğimiz 5 yıl boyunca başarılı bir sosyal demokrat belediyecilik örneği ortaya koyan ve çevre il ve ilçelere örnek projeler geliştiren önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, seçim çalışmalarına hızlı başladı.

629

Cumhuriyet Mahallesi Çan Caddesi (Çiçeklidede) üzerinde ve İstiklal Mahallesi Kurtuluş Caddesi (Küçük Şadırvan karşısı) üzerinde 2 seçim ofisi açan Işık, seçim çalışmalarına doğup büyüdüğü Çiçeklidede bölgesinden başladı. Cumhuriyet Mahallesi seçim ofisinde kalabalık bir gruptan oluşan destekçileriyle bir araya gelen Işık, daha sonra kahve ve esnaf ziyareti gerçekleştirerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

"5 yılda örnek gösterilen bir ilçe ortaya koyduk"

Biga'da birlikte ve istişare ederek bir çalışma kültürü ortaya koyduklarını ve 5 yılda ekip çalışmasıyla Biga'yı örnek bir ilçe haline getirdiklerini ifade eden Işık; "Bizler 5 yılda Biga'nın çehresini değiştirdik. Bigamızı çevre il ve ilçeler tarafından örnek gösterilen bir ilçe haline getirdik. Bunu da bir ekip çalışmasıyla yaptık. Hem siyasi olarak yola çıktığımız ekip arkadaşlarımızla, hem de belediyede görev yapan kamu personelinin yıllara dayanan birikimini yanyana getirmeyi başardık ve bu birlikten Bigalı hemşehrilerimizin kazanç sağlamasına vesile olduk. Çok çalıştık. Çok çalışmanın mükafatını da hala hemşehrilerimizden aldığımız güzel sözlerle görüyoruz. Bizler yaşadığımız bu güzel ilçenin çocuklarımızın hak ettiği, kadınlarımızın özgürce ve korkmadan üreterek yaşayabildiği, esnafının kazandığı, eğitiminin zirveye çıktığı mutlu insanlarıyla tanınan bir ilçe haline gelmesi için mücadele edeceğiz. Bu konudaki birikimimiz ve ortaya koyduğumuz eserleri herkes takdir ediyor. Bu süreci daha ileri taşımak da Biga aşığı olan hepimizin boynunun borcu. Bizim önceliğimiz Biga'da belediyemizi yeniden kazanmaktır. Kazacak aday da, kazanacak ekip de burada. Bu mücadelenin sonunda tüm Biga kazanacaktır. Allah'ın izni, Bigalı hemşehrilerimizin desteğiyle de hep birlikte başaracağız inşallah" ifadelerini kullandı.

"Kazanacak aday değil, tüm Biga olacaktır"

Biri çarşı merkezinde, diğer Çiçeklidede bölgesinde olmak üzere iki seçim ofisini açarak çalışmalara başladıklarını ifade eden İsmail Işık; "Çiçeklidede benim doğup büyüdüğüm mahallem. Burada olmak beni çok mutlu ediyor. Tabi Bigamızın her mahallesi benim için çok değerli. Her mahallemizde, her sokağımızda mutlaka çalışmalarımızında bir iz var. Zaten beni en çok mutlu eden de bu oluyor. Geçtiğimiz 5 yılda gördük ki, Bigamızın sosyal demokrat bir belediyeciliğe mutlaka ihtiyacı var. Kimseyle kavga edecek, kimseyle mücadele edecek, yeniden denemeler yapacak ne zamanımız kaldı, ne de sabrımız. Bigalı hemşehrilerimizin, Bigamızın son 1 yıl kala değil, 5 yılın her günü durmaksızın çalışacak, ilçemizi yaşanacak şehir haline getirecek bir vizyonla hareket edecek bir yönetime ihtiyacı var. Bu bilgi, irade ve deneyim de bizde var. İnşallaj tüm hemşehrilerimizin desteğiyle bu mücadelemizin sonunda karanlık tünelllerin sonundaki aydınlığa hep birlikte kavuşacağız. Ben tüm Bigalı hemşehrilerimi bu aydınlığa ulaşacak yolda mücadele etmeye, hep birlikte karanlığı yenecek bir irade ortaya koymaya davet ediyorum. Bu mücadelenin sonunda kazanacak aday değil, tüm Biga olacaktır. Biga sokaklarımız yeniden ışık ışık, Bigalı hemşehrilerimiz yeniden umut dolu ve mutluluk içinde bir ilçeye kavuşacaktır. Allah yolumuzu açık etsin. Mücadelemiz zaferle taçlanacaktır. İnancımız tamdır" dedi.
(Atilla Akın)

Paylaş