havadurum

Beşiktaşlılar beklediği derneğe kavuştu!

Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği yoğun bir katılımla açıldı.

623

Açılışına gün sayan Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği, taraftarlarla buluştu. Düzenlenen açılışa Beşiktaş'ın sevilen futbolcusu Pascal Nouma, Çarşı Grubu'nun liderlerinden Alen Markaryan, Beşiktaş'ın eski futbolcularından Ali Eren Beşerler, Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Fatih Akın ve taraftalar katılım sağladı.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan Başkan Fatih Akın, “Büyük Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yöneticileri, emekçi taraftarlarımız ve kıymetli misafirlerimiz... Çanakkale 1915 Beşiktaşlılar Derneğimizin açılışına hoş geldiniz" sözlerine yer verdi.

Taraftarlara teşekkür etti

Konuşmasına taraftarlara ve açılışa katılan önemli isimlere teşekkür ederek devam eden Akın, "Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, Beşiktaş'ın her daim peşinde olan Çanakkale Çarşı, Üniversiteli Beşiktaşlılar ve Liseli Beşiktaşlıları bir çatı altında toplamak için çıktığımız bu yolda, en başta büyük desteği ile arkamızda duran Beşiktaş Jimnastik Kulübümüz Yöneticilerine, değerli fikirleri ve desteği ile her aşamasında yanımızda olan emektar Milli futbolcumuz büyük Beşiktaşlı Ali Eren Beşerler'e, Beşiktaş'ın efsanelerinden Pascal Nouma'ya, tribünlerin efsane ismi Alen Markaryan'a, 1903 Akaraletler Cemiyeti'ne, Güney Marmara Beşiktaşlılar Derneklerimiz, Çanakkale Çarşı, Üniversiteli Beşiktaşlılar, Liseli Beşiktaşlılar ve kıymetli ailelerimize bugün burada bizimle olduğunuz için sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimizi canı gönülden destekliyoruz”

Gençleri yürekten desteklediklerinin altını çizen Başkan Akın “İlmi okuldan, hayatı Beşiktaş'tan diyen gençlerimizin büyükleri olarak ilmin okul dışındaki yapı taşını oluşturmak için çıktığımız bu yolda onları canı gönülden destekliyor ve kalpleri vatan sevgisi ile dolu olan çocuklarımıza güveniyoruz. Onursal Başkanımız Rahmetli Süleyman Saba'nın sözü ile konuşmamı sonlandırmak isterim; ’İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz’” dedi.

Açılış konuşmasının ardından derneğin açılışı kurdele kesimiyle gerçekleştirildi. Taraftarlar caddeyi doldururken açılış, fotoğraf çekimi ile devam etti.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş