havadurum

Belediye Başkan Adayı MHP’li Akgün: “Gökçeada’nın tüm gerçeklerinin bilincindeyim”

MHP’nin Gökçeada Belediye Başkan Adayı Halil Rüştü Akgün, adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu. Akgün, ”Gökçeada'nın sosyo-politik ve jeo-politik şartları ve gerçeklerinin de tüm yönleriyle bilincindeyim… Gökçeada’da istikrarlı ve güçlü bir belediye yönetimi oluşması için üzerime düşen görev ve sorumluluklarımın bilinci doğrultusunda hareket edeceğim” dedi.

2762

MHP’nin Gökçeada Belediye Başkan Adayı, daha önce 3 dönem başkanlık görevi sürdüren Halil Rüştü Akgün oldu. Akgün, 1994-2007 yılları arasında Gökçeada’da Belediye Başkanlığı yapmıştı. 2007’de milletvekili seçimlerine katılan Akgün, 2009’da MHP’den Çanakkale İl Genel Meclis üyeliğine seçilmişti. 2014 yerel seçimlerinde de Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Akgün, önümüzdeki seçimler için Gökçeada Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi, biri il 54'ü ilçe olmak üzere 55 adayını daha açıklamıştı. Açıklanan adaylardan birisi de Gökçeada Belediye Başkan Adayı Halil Rüştü Akgün oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezince kendisine Gökçeada Belediye Başkan adaylığı görevinin tevdi edildiğini ifade eden Akgün, “Şahsımı bu göreve layık gören, öncelikle Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beye ve Genel Merkez yöneticilerimize şükranlarımı arz ederim. Daha önce 8 buçuk yıl Milli Eğitim’de çeşitli yönetim görevlerinde ve 3 dönem (13 buçuk yıl) Belediye Başkanı olarak görev yaptığım Gökçeada'nın bugün itibarıyla içinde bulunduğu sorun ve sıkıntıları ve de çözüm yollarını çok iyi bilmekteyim. Ayrıca Gökçeada'nın sosyo-politik ve jeo-politik şartları ve gerçeklerinin de tüm yönleriyle bilincindeyim. Sonrasında 5 yıl görev yaptığım İl Genel Meclisi başkan vekilliği görevinde, yine 4 yıl görev yaptığım GESTAŞ Yönetim Kurulu üyeliği, ÇTSO yönetimi görevlerinde edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerden de yararlanmak sureti ile Gökçeadamızın ve Gökçeadalıların sorun ve sıkıntılarının çözümü için var gücümle çalışacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

“Tüm kesimlerini kucaklayan bir yerel yönetim oluşturmak amacıyla bu göreve talip oldum”

Göreve talip olmasının nedenini aktaran Akgün şunları kaydetti: “Değerli Gökçeadalılar, Gökçeada'nın Türkiye turizminde hak ettiği konuma gelebilmesi, tarım ve üretimde kendi kendine yeterli bir ada olabilmesi, ulaşımda, eğitimde, sağlıkta sorunlarının çözülmesi ve sosyal refahın artırılması, tabana yayılması konusunda ve çok kültürlü sosyal yapımızın korunması ve yerel demokrasinin en üst seviyede uygulanarak sosyal birlikteliğimizin gerçekleştirilmesini temin etmek amacıyla, çevreye- insan ve hayvan haklarına saygılı, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir yerel yönetim oluşturmak amacıyla bu göreve talip oldum.“

“Sorumluluklarımın bilincinde hareket edeceğim”

Şeffaf, güvenilir, sorunları anında çözen ve herkese eşit mesafede bir yerel yönetim oluşturmak için adalıların desteğine talip olduğunu ifade eden Akgün, ”Gökçeada’da istikrarlı ve güçlü bir belediye yönetimi oluşması için üzerime düşen görev ve sorumluluklarımın bilinci doğrultusunda hareket edeceğimin herkes tarafından bilinmesini isterim. Bütün Gökçeadalılara, Gökçeada ile ilgili tüm kamuoyuna ve de tüm dostlarıma sevgi ve saygılar sunarım.” şeklinde konuştu.

(SEÇKİN SAĞLAM)

(HABER MERKEZİ)
Paylaş