havadurum

Bayramiç'te pusu kurularak öldürülmüşlerdi: Katil zanlıları ile alkol tüketmişler

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde dün pompalı tüfekle öldürülen Ş. A. (35) ve T. A. (26) cinayetinin altından alacak-verecek meselesi çıktı. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olaya karışan şüphelilerden 2’sini gözaltına aldı. Ş. A. ve T. A.’nın öldürülmeden önce gündüz köyde bir evin bahçesinde, cinayet olayının şüphelileri ile alkol tükettiği ortaya çıktı.

1043

Olay dün saat 20.30 sıralarında ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Sarıot köyü yol ayrımında meydana geldi. İddia göre, Ş. A. ve T. A. motosiklet ile köyden ayrıldı. Ş. A. ve T. A. köy kavşağından anayola motosikletle döndükleri sırada kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından açılan ateş sonucu vuruldu. Ş. A. olay yerinde, T. A. ise kaldırıldığı Bayramiç Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

2 şüpheli yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), İstihbarat Şube, Siber Suçlar, Özel Köpek Timleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik Timleri pompalı tüfekle öldürülen Ş. A. ve T. A.’nın katil zanlılarını yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Bayramiç ilçe merkezi olmak üzere Sarıot köyü ile Akçakıl köyünde şüphelilerin yakalanması için çeşitli adreslerde arama yaptı. Özel Köpek Timinde yer alan ‘Tahra’ isimli köpek ile ekipler, gece boyu ve gündüz devam eden yakalama çalışmaları çerçevesinde olaya karışan şüphelilerden A.G. ve C.Ö. yakalanarak, gözaltına alındı. Diğer firari olan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Beraber alkol tüketmişler

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyünde meydana gelen pompalı tüfekle saldırının altından alacak-verecek meselesi çıktı. Sarıot köyünden çıkan Ş. A. ve T. A., köy kavşağından anayola motosikletle döndükleri önü iddiaya göre bir araçla kesildiği, yaşanan tartışma sonra Ş. A. ve T. A.’nın pompalı tüfekle öldürüldüğü ortaya çıktı. Öte yandan, Ş. A. ve T. A.’nın öldürülmeden cinayet zanlıları ile bir vatandaş tarafından yapılan hayra katıldıkları ve sonrasında köyde bir evin bahçesinde alkol tükettiği ortaya çıktı.

(İHA)
Paylaş