havadurum

Başkan Zemin Laboratuvarı’nı ziyaret etti

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis kararı ile belediye bünyesinde kurulan Zemin Laboratuvarı’nı ziyaret etti.

662

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Zemin Laboratuvarı’nı ziyaret etti. Gökhan, gerçekleştirdiği ziyarette, depremin oluşturacağı zararların en aza indirgenmesi amacıyla alınması gereken önlemler kapsamında; Çanakkale Belediye Meclisi’nin 01 Mart 2024 tarih ve 26 sayılı kararı ile belediye bünyesinde kurulan zemin laboratuvarına ziyarette bulundu.

“Laboratuvarı, yapı zemin risk analizi çalışmalarına katkı sunabilecek”

Başkan Gökhan, İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Albayrak’ın da eşlik ettiği ziyarette laboratuvar ile ilgili detaylı bilgi aldı. Oluşturulan bu laboratuvarın deprem öncesi riskleri ve oluşması muhtemel zararları en aza indirgemek adına çok önemli olduğunu belirten Gökhan, “Bu laboratuvar sayesinde Çanakkale ili sınırları içerisinde yer alan zeminin, fiziksel ve mukavemet özellikleri belirlenebilecek ve aynı zamanda yapı zemin risk analizi çalışmalarına katkı sunabilecek” şeklinde ifade etti. Laboratuvarda gerçekleştirilen incelemenin sonunda burada görev yapan personelle de vedalaşan Başkan Gökhan, bu zamana kadar ki çalışmaları adına teşekkür ederek başarılar diledi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş