havadurum

Başkan Yılmaz; "Yüzde 100 üzerinde zam yapılmıştır"

Eceabat Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde sonuca varılarak Toplu İş Sözleşmesi sonuçlandı.

717
Eceabat Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından Toplu İl Sözleşmesi'nde rekor bir maaş artışına gidildi. Çalışma arkadaşlarını, kendi ailelerinden biri olarak gördüklerini belirten Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli; "Bütün çalışanlarımızın hakkını, hukukunu düşünmek zorundayız" dedi.

Eceabat Belediyesi'nde yapılan Toplu İl Sözleşmesi'ne ilişkin konuşan Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli; "Her fırsatta dile getirdiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Onlar mutlu ise bizde mutluyuz. Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren emeğin ve alın terinin büyük bir saygıyı hak ettiğini ve insanlık onurunun ehemmiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Önemli olan dua alabilmek sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir. Bugüne kadar imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine ve Sosyal Haklarına %100 bir zam yapmış bulunmaktayız. Siz kardeşlerimiz ile birlikte halkımıza güler yüzle iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla biz bütün çalışanlarımızın hakkını, hukukunu düşünmek zorundayız. Eceabatımız için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Yılmaz; "Eceabat Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir"
Hizmet-İş Sendikası olarak Türkiye'nin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yaptıklarını belirten Hizmet -İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz; "HAK-İŞ'in, iş kolumuzun en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz Eceabat'a her gelişimizde yenileşmeye, gelişmeye ve yeni katılan hizmetlere şahit oluyoruz. Ülkemiz ve Dünya zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte çalışanlarının yanında yer almak büyük bir erdemliliktir, büyük bir fedakârlık işidir. Bu büyük adamlığı gösterdiği için Belediye Başkanımız Saim Zileli'ye teşekkür ediyorum. Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Başkanımız hiçbir zaman İşçinin Alın teri üzerinden pazarlık yapmamıştır. Bugün imzaladığımız Toplu Sözleşme ile Eceabat Belediyesi Personel Şirketinde çalışan işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine %100, Sosyal Haklarına %100 üzerinde zam yapılmıştır. Eceabat Belediyesi Personel Şirketinde çalışan en düşük işçi maaşı 24 Bin Liraya çıkmıştır. İşçi arkadaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olduk. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Saim Zileli sayesinde Eceabat Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. Özellikle bugün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Saim Zileli'ye şahsım, yönetimim, sendikam ve İşçi Arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.
(Duygu Yılmaz)

Paylaş