havadurum

"Başkan Gökhan'ın bu tutumu kabul edilemez"

Ak Parti Çanakkale Merkez ilçe Başkanı Aynur Yavaş, Çanakkale'de yaşanan orman yangınına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

1048
22 Ağustos'ta Damyeri mevkiinde başlayan ve 24 Ağustos'ta kontrol altına alınan yangına ve yangın sürecinde sahada olmayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Göjhan'a ilişkin basın açıklaması gerçekleştiren Ak Parti Çanakkale Merkez ilçe Başkanı Aynur Yavaş; "Ülkemizin birlik ve beraberlikten aldığı güçle, Çanakkale'deki yangın felaketine karşı verilen mücadele, takdire değer bir çabayla sürdürüldü" dedi.

"Bu mücadeleyi daha da güçlü kıldı"

Çanakkale'yi derinden etkileyen yangın felaketinin ardından açıklamada bulunan Ak Parti Çanakkale Merkez ilçe Başkanı Aynur Yavaş; "Çanakkale'deki yangın felaketi ülkemizi derin bir üzüntüye boğdu. Zor zamanlarda bir araya gelmek ve dayanışma içinde olmak, vatandaşımızın ortak görevidir. Birlik ve beraberlik ruhu, Türkiye'nin en güçlü silahıdır ve bu zorlu anlarda da önemini bir kez daha göstermektedir. Ülkemizin birlik ve beraberlikten aldığı güçle, Çanakkale'deki yangın felaketine karşı verilen mücadele, takdire değer bir çabayla sürdürüldü. Devletimizin tüm imkanları seferber edilirken, kahraman itfaiye ekipleri ve gönüllüler büyük bir özveriyle yangına karşı savaştı. Vatandaşlarımızın duaları ve desteği, bu mücadeleyi daha da güçlü kıldı" şeklinde konuştu.

"Vatandaşlarımızın beklentileriyle örtüşmemektedir"

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yangın sürecinde sahada olmamasına değinen Yavaş; "1500 hektarlık alanda etkili olan yangında 'Çanakkale ruhu' yeniden canlanıp, gurur veren bir dayanışma örneği sergilenirken, CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yangın bölgesine hiç uğramayıp, sosyal medya hesabından 'Yangın umarım söndürülür' mesajı kamuoyunda eleştirilere neden olmuştur. Yangın bölgesine gitmeyip sadece sosyal medya üzerinden pişkince mesaj paylaşmak, vatandaşlarımızın beklentileriyle örtüşmemektedir. Güzel memleketimiz Çanakkale'miz yangınla savaşırken; Kimi alevlerin ortasına bir bidon suyla, kimisi ise alevlerin ortasına traktörüyle daldı. Çocuklar bölgeye su, vatandaşlar ise erzak taşırken, belediye başkanı Gökhan utanmadan tatil yaptı. Böylesine kritik bir dönemde belediye başkanının bu tutumu kabul edilemez. Yangın felaketini birlik ve beraberlik ruhuyla atlattığımız için şükrediyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu zor günlerde hep birlikte dayanışma göstererek yaralarımızı saracağız" dedi.
(Atilla Akın)

Paylaş