havadurum

Başkan Erkek'ten atık ayrıştırma çağrısı

Çanakkale Belediyesi, ÇAKAB ve Veolia iş birliğiyle kente 11 Mobil Atık Getirme Merkezi ekledi. Güzelyalı ve Dardanos'a da yeni merkezler açıldı.

1052

Çanakkale Belediyesinin, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği (ÇAKAB) ve Veolia Çanakkale iş birliğiyle Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında kentimize yerleştirdiği 11 Mobil Atık Getirme Merkezine ilave olarak, Güzelyalı ve Dardanos bölgelerine de belirlenen noktalara 12 Haziran 2024 Çarşamba günü itibariyle Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirildi. Belediye Başkanı Muharrem Erkek, 12 Haziran Çarşamba günü itibariyle Dardanos ve Güzelyalı'ya yerleştirilerek sayıları 13'e çıkan mobil atık getirme merkezleri ile 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini ziyaret ederek, temiz bir kent için atıkların ayrıştırılmasının önemini vurguladı.

Kaynakların verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve doğal kaynakların korunması amacıyla düzenlenen Sıfır Atık Projesi kapsamında kent genelinde belediyemiz tarafından ayrı olarak toplanan Ambalaj Atıkları, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE), Atık Piller, Bitkisel Atık Yağlar, İlaç Atıkları ve Tekstil Atıkları, Mobil Atık Getirme Merkezlerinde kentlilerimiz tarafından da ayrıştırılabiliyor. Son olarak Güzelyalı ve Dardanos'a da eklenen Mobil Atık Getirme Merkezlerinin üzerinde belirtilen atık türlerine göre kentlilerimiz de evlerinde ayrı olarak biriktirmiş oldukları atıklarını ayrıştırabilecek.