havadurum

Başkan Erkek ÇYDD etkinliğine katıldı

Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çanakkale Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğine katıldı.

935

ÇYDD Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Türkan Saylan'ın ölüm yıl dönümünde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Muharrem Erkek, eşi Özen Algönül Erkek, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Halil Ertuğrul, Belediye Meclis Üyeleri, ÇYDD üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. ÇYDD Çanakkale Şube Başkanı Kenan Kaynaş'ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan etkinlikte söz alan Başkan Erkek; “Böyle önemli bir günde bir aradayız. “Türkan Saylan Hocamızı 15 yıl önce bugün, 18 Mayıs'ta kaybettik. Onu bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Yine bugün ÇYDD Çanakkale Şubemizin kuruluşunun 29. yılı. O yüzden de bugün önemli bir gün. Çanakkale'de ÇYDD'nin çok daha güçlü olabilmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bugün de Yarın da Mücadelemiz Devam Edecek”

Konuşmasını sürdüren Erkek; “İnsanlık tarihi; hak, özgürlük ve demokrasi mücadeleleri ile doludur. Bu mücadelelere bizler de devam ediyoruz. Bu mücadele hiç bitmeyecek. Onun için de siz gençler çok önemlisiniz. Bu nedenle ÇYDD'nin varlığı ve güçlü olması çok önemli. ÇYDD, Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel misyonu olan kadın-erkek eşitliği mücadelesine de büyük destekler vermektedir. Çağdaş yaşam demek, kız öğrencilerin okuması, kadınların ekonomik ve sosyal yaşamda güçlü olması demek. Bizler bu mücadelede başarılı olamazsak, yükselebilmemiz de mümkün değildir. Bugün de yarın da bu mücadele devam edecek. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti için, çağdaş ve bilimsel bir eğitim için hep birlikte mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Çağdaş yaşam mücadelesine destek veren herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından etkinlik, müzik dinletisi ve keyifli bir sohbet ortamı ile devam etti.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş