DOLAR 28.9866 %-0.02
EURO 31.3199 %0.30
G.ALTIN 1868.0904 %0.08
BITCOIN 43739.3507 %-0.51
ETHERIUM 2349.6962 %-1.12
havadurum

Başkan Arslan yeniden aday olacak

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, dün akşam basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda gündemi ve çalışmaları değerlendiren Arslan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını duyurdu.

752

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, dün akşam Turhan Mildon Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında Belediye’nin yaptığı projelerden bahseden ve Kepez’in geliştiğinden bahseden Arslan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrardan aday olacağını açıkladı. 4,5 yıllık hizmet süreci hakkında bilgi veren Arslan, “Halkın da takdiriyle burada yeniden Başkan olacağım. Yaptığım işlere güveniyorum. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday olacağım” ifadelerine yer verdi.

“Her zaman olduğu gibi yalan söylediler”

Göreve geldiği ilk günden itibaren düzenlenen projeler hakkında bilgi veren Başkan Arslan, “Yaptığımız tüm işleri şeffaf bir şekilde paylaştık. Düzenlenen basın toplantıları ile bütçemizle ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştım. Halkımızı bilgilendirdik ve halkımıza hesap verdik. Ben işimi yapıyorum. Son günlerde seçimin yaklaşması ile ulu orta atılan iftiralar ile halkımızın kalbine şüphe düşürülmektedir. 2 ay önce Kepez Belediyesi için iflas belediyesi dendi ve el broşürleri dağıtıldı. Hemşehrilerim beni aradılar. Toplamda Kepez Belediyesi'nin 131 Milyon borca bulaştığı iddia edildi. Her zaman olduğu gibi halkımıza yalan söylediler” dedi.

“Ben halkıma güveniyorum”

Halkına güvendiğini ve sürdürdüğü Belediyecilik anlayışına devam edeceğini belirten Arslan, “Görevi devraldığımda Kepez Belediyesi'nin borcu 62 milyon 881 bin TL idi. Şu anda ise 67 milyon 279 bin TL. 2019'da mali gelir 36 milyon TL idi. Bugün ise 230 milyon lira. O günden bu yana ise ödenmiş borç 8 milyon 774 bin lira. Bu tabloyu teslim aldığımda devletten gelen pay personel maaşına bile yetmiyordu. Bankalara kredi taksitleri vardı. Çanakkale Kepez esnafından 9 Milyon TL iş yaptırmışlar, mal almışlar 2 buçuk yıl geçmiş ve borçları vardı. Bu tablonun sorumlulukları 3 ay maaş ödeyemez, 6'ıncı ay kaçar diyorlardı. 31 Mart'ta halkımızın takdiri ile yeniden burada olacağım. Bu cümleleri kurarken, yaptığım işlere ve yalandan hoşlanmayan halkıma güveniyorum” dedi.

Yapılan projelerden bahsedildi

Kepez Belediyesi’nde yaptığı çalışmaları dile getiren Arslan “O günlerde Kepez Belediyesi otobüsü yoldan çıkmış ve devrilmek üzereydi. Ben ve arkadaşlarım direksiyona geçtik ve aracı otobana soktuk. İçme suyu arıtma tesisi, kuyu açma ve revize çalışmaları, içme suyu toplama deposu, sosyal yardımlar, kültürel etkinlikler, kıdem tazminatları, kent mobilyaları, yol çalışmaları, halk çocuk kültür evi, meydan, hizmet binası, refüj, asansör yapıldı. Bu işler ihaleli işlerdir. 4.5 yılda, 92 Milyon 534 Bin TL değerinde iş yapmışız. Güncel fiyatları ise 229 milyon 964 bin lira. Ben bu çalışmalarla İzmir’den bir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 2, Çanakkale Belediyesi’nden 5 otobüsü Kepez’e kazandırdım” sözlerini kullandı.

“Ben kendimden memnunum”

Yapılan projelerin yanında aynı zamanda Belediye’nin yaptığı işlerden ve düzenlenecek olan kültüren etkinliklerden de bahseden Başkan Birol Arslan “Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında, 29 Ekim akşamı hep beraber fener alayı ile Halk Kafeye gideceğiz. Selda Bağcan konseri ile kutlamamızı yapacağız. Selda Bağcan konseri ile kutlama yapacağız. Çocuk kütüphanesi kurduk. Çocuk halkevi kurduk. Bu bölgede böyle bir vizyon var mı? Kepez'in çocukları aydınlanarak büyüyor. Kütüphane şehrin dışında olduğu için erkek spor merkezinin olduğu yere halk kütüphanesi kurduk. 7 gün çalışıyor ve gece saat 24.00'e kadar çalışacak. Normal günlerde de 22.00'ye kadar çalışıyor. Eğitimi ve okumayı teşvik ediyoruz. Covid yaşadık. Döviz arttı. Ekonomik kriz yaşadık. Enflasyonun bizi ne kadar etkilediğini görüyorsunuz. Deprem, sel, yangın oldu. Tüm bunları yaşarken belediyemizin bir personeline dahi borcumuz yok. Mütevazi olamayacağım ve ben kendimden eminim” diye konuştu.

(Esra Güller)

Paylaş