DOLAR 31.123 %0.17
EURO 33.827 %0.44
G.ALTIN 2032.9809 %0.02
BITCOIN 51097.1707 %-1.24
ETHERIUM 3055.0562 %-1.40
havadurum

Barış Akarsu filminin konusu ne? Barış Akarsu filmi nerede çekildi? Barış Akarsu kimdir?

Barış Akarsu: Merhaba filmi televizyon ekranlarına gelmesiyle izleyiciler Barış Akarsu’nun hayatını araştırmaya başladı. Barış Akarsu filminin konusu ne? Barış Akarsu filmi nerede çekildi? Barış Akarsu kimdir? İşte detaylar…

1123

Barış Akarsu’nun hayatını anlatan “Barış Akarsu: Merhaba” filmi çıktığı ilk günden beri sevenlerinin dikkatini geçti. Geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarında yayınlanan filmin ardından çoğu kişi filmi araştırmaya başladı. Film hakkında sorulan sorulardan olan “Barış Akarsu filminin konusu ne? Barış Akarsu filmi nerede çekildi? Barış Akarsu kimdir?” sorularının cevabı haberimizde.

Barış Akarsu kimdir?

Barış Akarsu 29 Haziran 1979’da Zonguldak’ta dünyaya geldi. 2004 yılında, profesyonel anlamda müzik yapmak için arkadaşlarının ısrarı üzerine ATV'de yayımlanan Akademi Türkiye adlı yarışmaya katıldı. Uzun süre yer aldığı yarışmada Haluk Levent ve Deniz Arcak gibi birçok isimle düet yaptı. Yarışmada birinci olmasının ardından ilk albümünün hazırlıklarına başladı. 30 Aralık 2004'te, beş ay kadar sürdürdüğü çalışmaların ardından Islak Islak adını verdiği ilk albümünü çıkardı. Bu albümden ilk olarak söz ve müziği Cem Karaca'ya ait olan ve albümle aynı adı taşıyan "Islak Islak" adlı şarkıyı yayımladı.

İlk albümündeki "Islak Islak" şarkısının yanı sıra, "Mavi", "Kimdir O", "Bir Kasaba Akşamı" ve "Amasra" gibi diğer şarkıları da oldukça beğenildi ve bu şarkılara da video klipler çekildi. Yine bu albümde, bir ilahi olan "Gel Gör Beni Aşk Neyledi" adlı eseri de seslendirdi ve kliplendirdi. 2005 yılında birçok konser verdi, çeşitli radyo ve televizyon programlarına katıldı. İlk albümünün ardından Türkiye çapında tanınmaya başladı.

2006 yılının başlarında ikinci albümünün hazırlıklarına başladı. Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek adını verdiği albümü, 3 Temmuz 2006 tarihinde yayımlandı. Albümde yer alan "Ben" ve "Yeter Be" adlı şarkıların söz ve müziği kendisine aittir. "Vurdum En Dibe Kadar" adlı şarkının klibini albümle birlikte yayımladı. Albüm çıktıktan kısa bir süre sonra, 2006–2007 yılları arasında Star TV'de yayımlanan "Yalancı Yarim" adlı dizinin başrolünde Merve Sevi ile birlikte oynamaya başladı. "Yaz Demedim" adlı şarkısının klibini bu dizinin çekimlerinde gerçekleştirdi. Ayrıca dizi için birkaç şarkı daha yaptı.

2006 ve 2007, Barış Akarsu'nun kariyeri için yoğun yıllar oldu. 9 Mayıs 2007'de gerçekleştirilen 13. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Rock Sanatçısı Ödülü'nün sahibi oldu ve ödülünü Murat Göğebakan'ın elinden aldı. Akarsu, dizi çekimleri ve konserler devam ederken, 28. yaş günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı, saat 22.30 civarında, Muğla'nın Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede bulunan Torba Kavşağı'nda bir trafik kazası geçirdi. Beş gün yoğun bakımda kalan Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007 tarihinde hayatını kaybetti. Ölümünden altı ay sonra, 2008 yılında, stüdyoda ve oynadığı dizide seslendirdiği parçalardan oluşan Ayrılık Zamansız Gelir adlı albümü yayımlandı.

Barış Akarsu nasıl öldü?

2006 ve 2007, Barış Akarsu'nun kariyeri için yoğun yıllar oldu. 9 Mayıs 2007'de gerçekleştirilen 13. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Rock Sanatçısı Ödülü'nün sahibi oldu ve ödülünü Murat Göğebakan'ın elinden aldı. Akarsu, dizi çekimleri ve konserler devam ederken, 28. yaş günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı, saat 22.30 civarında, Muğla'nın Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede bulunan Torba Kavşağı'nda bir trafik kazası geçirdi. Beş gün yoğun bakımda kalan Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007 tarihinde hayatını kaybetti.

Barış Akarsu filminin konusu ne?

Barış Akarsu "Merhaba", 2007 yılında geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayata veda eden Barış Akarsu'nun hayat hikayesini konu ediyor. Çocukluğunda müziğe ilgi duymaya başlayan Barış Akarsu, 2004 yılında atv'de yayınlanan "Akademi Türkiye" adlı şarkı yarışmasına katılarak adını duyurdu. Yarışmada birinci olmasının ardından albüm çıkaran Akarsu, müzik çalışmalarının yanı sıra Yalancı Yarim adlı bir dizide rol aldı. 2007 yılında, 28. yaş gününde Bodrum'da trafik kazası geçiren Barış Akarsu, yoğun bakımda kaldığı beş günün ardından hayata veda etti.

Barış Akarsu filmi nerede çekildi?

Barış Akarsu'nun hayatının anlatıldığı filmin çekimleri, genç sanatçının memleketi olan Amasra'da ve İstanbul'da çekildi.

Barış Akarsu: Merhaba filminin oyuncu kadrosu

İsmail Ege Şaşmaz - Barış Akarsu

Almila Ada - Zeynep

Hüseyin Avni Danyal - Selahattin Akarsu

Ebru Nil Aydın - Hatice Akarsu

Şafak Pekdemir - Nalan

Metin Coşkun - Dede

Burak Satıbol - İlhami

Aslıhan Kapanşahin - Nesrin

Caner Gezen - İlker

Burak Can Aras - Özgür

Serli Alyanakyan – Vildan

(Esra Güller)

Paylaş