havadurum

Ayvalık’ta bayram hazırlıkları tamamlandı

Ayvalık Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarına hız verdi. Ekipler, camilerin minberinden, kapı, penceresine ve halılarına kadar baştan sona titiz bir şekilde temizliğini gerçekleştiriyor. Camilerin yanı sıra; parklar, cadde ve sokaklar ile mezarlıklarda da temizlik çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

334

Ayvalık’ta yaşayan vatandaşların hijyenik ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için en ufak bir detayı bile gözden kaçırmayan ekipler; 16 Haziran Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi, Sakarya, Çınarlı, Saatli, Hayrettin Paşa, Çamlık, Altınova Hacı Bayram, Şehitler, Cunda (Alibey) Adası Hamideyi olmak üzere tüm camilerde detaylı temizlik çalışması yapıldı.

Geleneksel Kurban Bayramı dayanışması devam ediyor

Öte yandan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi hayırseverlerin kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek olarak ulaştırmak için aşevi aracılığıyla bu yıl da dayanışma başlattıklarını duyurdu.

Ayvalık Belediyesi’nin Kurban Bayramı bağışlarının en doğru şekilde amacına ulaşması ve yerini bulması için her yıl hayırseverlere çağrı yaptıklarını hatırlatan Başkan Ergin, “Hayırseverlerin bağışları, ihtiyaçlı ailelerin sofrasına sıcak yemek ikramı olarak ulaştırılacak. Kurban bağışı yapan hayırseverler bağışlarının gerçek ihtiyaç sahiplerini gittiğinden emin olacak. Yüzlerce dar gelirli aile çocukları ve yakınlarıyla birlikte bayram sofrasında buluşmanın huzurunu, keyfini ve mutluluğunu yaşayacak” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bağışlar ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak ulaşıyor

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen dayanışmaya katılarak kurban eti bağışı yapmak isteyenler, 0 530 340 27 10---0 533 712 01 42---0 545 836 43 41 numaralı telefonlardan belediye yetkililerine ulaşabilecek. Yapılan başvurunun ardından görevli personel, kurban etlerini belirtilen adresten alarak soğuk hava deposuna teslim edecek. Dileyen vatandaş bağışlarını doğrudan aşevine teslim edebilecek.

(HADİYE AYŞE İRİM)
Paylaş