havadurum

Avrupa Şampiyonu Beyza büyük heyecanla karşılandı

Avrupa Şampiyonu Beyza Akkaya, Çanakkale’de coşkulu şekilde karşılandı. Akkaya, “Herkese çok teşekkür ederim. Buraya hocalarımın ve ailemin desteğiyle geldim. Onlara çok teşekkürler” dedi.

856

Avrupa Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası’nda, Avrupa Şampiyonu olan Beyza Akkaya, Çanakkale’de coşkulu şekilde karşılandı. Karşılamaya katılan Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, genç sporcu ile antrenörleri ve ailesini tebrik etti.

“Buraya hocalarımın ve ailemin desteğiyle geldim”

Gürcistan Tiflis’te gerçekleşen 51. Avrupa Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası’nda, rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olan Çanakkale Geçilmez Spor Kulübü Milli Sporcusu Beyza Akkaya, Çanakkale’de coşkulu şekilde karşılandı. Otobüsten inişte kendisini karşılamaya gelenleri gören genç sporcu duygu dolu anlar yaşadı. Akkaya, “Herkese çok teşekkür ederim. Buraya hocalarımın ve ailemin desteğiyle geldim. Onlara çok teşekkürler” dedi.

“Beyza tüm Çanakkale’yi sevince boğdu”

Avrupa Şampiyonu sporcuyu karşılayan Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, “Bu büyük bir gurur bizim için. Beyza tüm Çanakkale’yi sevince boğdu. Beyza gibi nice kızlarımızı nice delikanlılarımızı destekliyoruz. Özellikle aileyi tebrik ediyorum. Geçtiğimiz günlerde birlikteydik. Kalbimiz ağzımızda Beyza’nın maçlarını da takip etmeye çalıştık. Nice Olimpiyat Şampiyonları çıksın Çanakkale’mizden, evlatlarımızdan. Onları sonuna kadar destekleyeceğimizi tüm sporcularımıza, sporcularımızın ailelerine ve sporseverlere bildirmek istiyorum” dedi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş