DOLAR 27.2677 %0.24
EURO 28.9292 %0.25
G.ALTIN 1676.9625 %0.08
BITCOIN 26219.53 %-0.34
ETHERIUM 1588.0248 %0.06
BIST100 8383.53 %0.23
havadurum

'İlk Sinemam'

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) tarafından gerçekleştirilen, 'İlk Sinemam' sosyal sorumluluk projesi ile öğrencilerle sinema ortamında bir araya gelindi.

282
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, ders kapsamında ve Gençlik Haftası dolayısıyla 'İlk Sinemam' sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Çan'da bulunan Terzialan Belediyesi işbirliğinde düzenlenen sosyal sorumluluk projesinde Halkla İlişkiler öğrencileri, Terzialan Belediyesi'ndeki öğrencilere sinema ortamı oluşturdu. Oyunlar oynanan projede, Gençlik Haftası coşkuyla kutlandı.

Çocuklarla bir araya geldiler
Terzialan Anaokulu, Terzialan İlkokulu ve Terzialan Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulu öğrencileri ile gerçekleşen sosyal sorumluluk projesinde, ilk olarak öğrencilerle çeşitli oyunlar oynandı. Yüz boyama ve eğlencenin yer aldığı sosyal sorumluluk projesiyle coşkuyla kutlanılan Gençlik Haftası'nda, Terzialanlı öğrencilerin yüzlerinde kocaman bir gülümseme yerini aldı. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Büşra Yücel, Esra Küçüköncel, Halil Duman, Berkant Cesur ve Sıla Çelik'in düzenlediği sosyal sorumluluk projesine; Terzialan Belediyesi ve ERC Gayrimenkul sahibi Erman Candan destek oldu. Terzialan'da öğrencilere sinema ortamı oluşturan halkla ilişkiler öğrencileri, hep birlikte film izledikleri Terzialanlı çocuklara patlamış mısır da dağıttı.

Sosyal sorumluluk projesine; Çanakkale Çan Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, Terzialan İlkokulu Müdürü İsmail Ünlü, Terzialan'daki okulların öğretmenleri de katıldı. Etkinlik sonrasında Terzialan İlkokulu Müdürü İsmail Ünlü 'Buradaki çocukların birisi elinden tutup götürmedikçe bu şekilde sinema ve çocuk eğlence yerlerine gitmeleri mümkün olmuyor. Yapmış olduğunuz bu proje minikleri çok sevindirdi ve eğlendirdi, proje ekibini tekrar buraya bekliyoruz' dedi.
(Nevin Yüksel)
Paylaş