DOLAR 31.1386 %0.13
EURO 33.8402 %0.08
G.ALTIN 2035.6102 %0.19
BITCOIN 55973.3509 %2.78
ETHERIUM 3225.1739 %1.25
havadurum

Akkuş; ‘Değişim için ben varım ve hazırım!’

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Av. Koray Akkuş, aday adaylık açıklamasını Gelibolulu vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirdi. Aday adaylık açıklamasında kendisini yalnız bırakmayan Gelibolululara seslenen Akkuş; “Bu memleket bizim ve bizim Gelibolu’muza karşı sorumluluklarımız var, bu sorumluluğun farkındayız” dedi.

1524

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Av. Koray Akkuş, cumartesi günü parti binasının önünde aday adaylık açıklaması gerçekleştirdi. Akkuş’un aday adaylık açıklamasına partili ve Gelibolulu vatandaşlar yoğun katılım sağlayarak destek verdi. Aday adaylık açıklamasında parti binasında aday adaylık alındı belgesini teslim eden İlçe Başkanı Engin Coşkun, başvurunun CHP’ye ve Gelibolu’ya hayırlı olmasını diledi. Belediye Başkan Adayı Akkuş, İlçe Başkanı Coşkun’a teşekkür ederek; “Ben inanıyorum ki; CHP Çanakkale’de ve Türkiye’nin her yerinde yine aynı başarı ile seçimlerden üstüne katarak çıkacaktır” dedi.

“Bu memleket bizim ve bizim Gelibolu’muza karşı sorumluluklarımız var”

Aday adaylık alındı belgesini teslim alan Akkuş, daha sonra parti binası önünde bekleyen vatandaşlarla bir araya gelerek adaylık açıklamasında bulundu. Kendisine destek olmak için parti binasının önünde bekleyen yüzlerce vatandaşa seslenen Akkuş; “Partimizde aday adaylığı süreci devam ediyor. Ben, Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dosyamı ilçe başkanlığımıza teslim ettim. Bu süreçte aday adaylığı başvurusu yapan tüm partililerimize hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum. Çağlar boyunca medeniyetin, ticaretin beşiği olmuş, denizcilikte dünyaya adını altın harflerle yazdırmış, tarihiyle dünyaya mal olmuş Güzel Gelibolu’muzda yaşıyoruz. Cumhuriyet ilan edildiğinde, vilayet olan Gelibolu’muz, bizim şehrimiz bugün hangi noktada? İşte benim belediye başkanlığına aday adayı olmaya karar vermemdeki en büyük soru bu? Bu memleket bizim ve bizim Gelibolu’muza karşı sorumluluklarımız var, bu sorumluluğun farkındayız. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği, yüz yılın değişimi bizim ana çıkış noktamız. Öncelikle biz halkımızla bir arada olacağımıza, dinleyen bir yönetim olacağımıza söz veriyoruz. Bu yola çıkmaya karar verdikten sonra kendimizi bu işe adadık. Arkamızda büyük bir destek, halkımızın teveccühünü gördük. Sorunları, Kaynakları doğru ve verimli kullanarak çözebileceğimize inandık. Gelibolu Belediyesinin her sorunu çözebilecek kaynağı, gücü var. Bundan şüpheniz olmasın” dedi.

“Sosyal belediyecilik anlayışımızı en üst seviyede tutacağız”

Gelibolu’nun var olan sorunlarını hazırladıkları projeler ile çözeceklerini, sadece yaz aylarında değil 12 ay turizmden gelir elde edilebilen bir kent haline dönüşmesi için çalışacağını belirten Akkuş; “Bugün kentimizde gerçekleştirilen doğalgaz çalışmaları nedeniyle yollarımızda bir tahribat söz konusu, bunun farkındayız. Ben size söz veriyorum. Gelibolu Belediyesi’nin kaynaklarını doğru kullanarak bu sorunu ve kentin tüm bölgelerindeki yol sorunlarını çözeceğiz. Bu konuda hazırladığımız projemizi önümüzdeki günlerde halkımızla paylaşacağız. İşte bizim temel felsefemiz bu olacak, kaynakları doğru kullanırken, üreteceğiz, istihdam sağlayacağız, sosyal belediyecilik anlayışımızı en üst seviyede tutacağız. Gelibolu’muzun geleceği ile ilgili olarak odak noktamız turizm olacak. Biz Gelibolu’muzu 12 ay turizmden gelir elde eden bir ilçe olarak hayal ediyoruz. Ancak turizmin gelişmesi tesislerin çoğalması, yatak sayısının çokluğu ile orantılı değil. Bir şehri turist için cazip kılan şey, kentin görsel güzelliği, mimari dokusu, tarihi eserleriyle kendini göstermesi ve otopark sorununun olmamasıdır. Ancak ülkemizin birçok kasabasında olduğu gibi, 70’li yıllarda başlayan çarpık kentleşme ilçemizi de olumsuz etkilemiştir. Bugün bu çarpık kentleşme turizmin gelişimini etkilemektedir. Kent merkezinde Otopark sorunumuz mevcut. Biz Gelibolu’nun geçmişteki mimari dokusuna uyumlu projeler geliştiriyoruz. Mimarlarımız çalışmalarını tamamlamak üzereler. Avrupa’da eğitim almış, yüksek mimarlar ile çalışıyoruz. Biz Gelibolu’yu turizm de hak ettiği yere taşıyacağız. Söz veriyoruz. Gelibolu’da toplumun refahı, vatandaşlarımızın ekonomik gücünün iyileşmesi bizlerin önceliği olacak” dedi.

“İşsizlik sorununa çözüm bulacağız”

İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik konusuna da değinen Koray Akkuş, kurulacak istihdam ofisleri ile çalışmak için başka şehirlere gitmek zorunda kalınmayacağını belirtti. Gençlerin sorunlarını gördüğünü belirten Akkuş; “Bugün ilçemizin en önemli sorunlarından birisi işsizlik, Belediyemizin işçi alımlarına üniversite mezunu, yüksek lisans mezunu gençlerimizin başvurduğunu görüyoruz. İşsizlik sorunları nedeniyle gençlerimiz çok sevdikleri memleketlerinden, ailelerinden ayrılmak zorunda kalıyor. Gençlerimiz; memleketlerinden, sevdiklerinden uzaktalar. Söz veriyoruz. Biz sevenleri sevdiklerine kavuşturacağız. İşsizlik sorununa çözümler bularak, kuracağımız istihdam ofisimizle memleketinden uzakta yaşamak zorunda kalan gençlerimizi memleketleriyle sevdikleriyle bir araya getireceğiz. Gelibolu’da doğup büyüyen bir genç olarak Gençlerimizin sorunlarını görüyorum, anlıyorum. Biz gençlerimiz için çok kapsamlı bir gençlik merkezi inşa edeceğiz. Kültürel ve sportif etkinliklere destek olacağız. Gençlerimiz mutlu olacak” dedi.

“Gelibolu’daki deprem gerçeğini unutmuyoruz”

Gelibolu’yu ilgilendiren her alanda projeler hazırladıklarını belirten Belediye Başkan Aday Adayı Koray Akkuş, Gelibolu’da depreme karşı hazır olacaklarını dile getirdi. Çarpık yapılaşmayı ve imar kirliliğini önleyeceklerini belirten Akkuş; “Gelibolu’muzda kapalı pazaryeri, kreş, otogar ile ilgili asli ihtiyaçlarımızın çözümünü bizler gerçekleştireceğiz. İlçemizi ilgilendiren her alanda hazırladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak Gelibolu’muzun bir deprem gerçeği olduğunu da unutmuyoruz. Bugün ilçemizde gözlerimizin önünde yüzlerce riskli yapı var. Biz bir acı, gözyaşı istemiyoruz. Kentsel dönüşüm ve değişim hazırlıklarına başlıyoruz. Çarpık yapılaşmayı ve imar kirliliğini önleyeceğiz. Depreme karşı hazır olacağız. Kıymetli hemşerilerim; Üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adayıyım. Sizlerin desteğiyle, güveniyle biz başaracağız. Ve halkımızın güvenine de layık olacağız. Bizim bir sloganımız var; Cumhuriyetin yüzü, değişimin gücü. Cumhuriyetin yüzü sizlersiniz, değişimin gücü sizlersiniz, bize güç veren sizlersiniz. Bizim gençliğimize, enerjimize güvenin birlikte çok güzel işler başaracağız. Söz veriyorum. Birlikte başaracağız. Ben sizin gözlerinizde yeşeren umudu, bana duyduğunuz sevgiyi ve güveni görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden iktidarını görüyorum” dedi.

Belediye Başkanı Aday Adayı Av. Koray Akkuş'un aday adaylık açıklamasına CHP İl Yönetiminden Kadriye Erol, İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve coşkulu bir kalabalık katıldı.

(Haber Merkezi)

Paylaş