DOLAR 28.9248 %0.01
EURO 31.3292 %-0.50
G.ALTIN 1887.4792 %-1.90
BITCOIN 41864.3762 %5.77
ETHERIUM 2229.0831 %2.79
BIST100 8087.24 %-0.01
havadurum

Ak Partili Yazıcı Çanakkale'de temaslarda bulundu

2023 Şehir Buluşmaları programı kapsamında Çanakkale'ye ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı bir dizi programda yer aldı.

2364
Ak Parti tarafından düzenlenen 2023 Şehir Buluşmaları programı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın katılımlarıyla katılımıyla Deniz Polisevi'nde gerçekleştirildi. Ulusal ve Yerel Basın ile yapılan toplantıların ardından Parti Üyeleri ile bir araya gelinerek, fikir alışverişinde bulunuldu. Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yazıcı; "21 yıldır bu millet AK Parti'yi yetki vermek suretiyle iktidara taşımış, yetkilendirmiş, güç ve destek vermiştir" dedi. Toplantının ardından Çanakkaleli esnaflar ile bir araya gelen Yazıcı, vatandaşların dertlerini, problemlerini dinledi.

Yazıcı; "2002'de kullandığımız sloganlar hala canlıdır"

2023 Şehir Buluşmaları programında konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı; "Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak. Ama AK Parti, millete var olduğu günden itibaren taahhüt ettiği gibi milletin hukukunu çiğnetmemek, her hal ve şartta milletin hukukundan yana bu ülkenin değerlerini koruyup kollayarak yürüyüş sergilemek üzere var olduğunu unutmaksızın bu süreçlerde hep milletten yana tavır koymuş, darbecileri bertaraf etmiştir. 21 yıldır bu millet AK Parti'yi yetki vermek suretiyle iktidara taşımış, yetkilendirmiş, güç ve destek vermiştir. Demokraside esas olan millet iradesidir. Biz siyasete faaliyet alanları itibarıyla dar çerçeveden bakmayız, geniş çerçeveden bakarız. Onun için yola çıkarken 14 Ağustos 2002'de kullandığımız sloganlar hala canlıdır. Bu sloganlarla yol haritamızı, iş görme tarzımızın çerçevesini belirlemiş, deklare etmişiz. Bunlardan hiç şaşmadık. Cumhurbaşkanı Seçimi'nde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmek suretiyle egemenlik hakkını sandığa yansıtmış olması, iş olsun diye değil. Bunu hiç kimse küçümseyemez. Bunu küçümsemek millete değer vermemek anlamına gelir. Milletin tercihleri güçlüdür. Eleştirisini yapar vatandaşımız, yapacak. Biz her işi tam tekmil yaptık, böyle bir iddiada değiliz, eksiğimiz var. Sorunları, imkanlara göre planlıyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Bir taraftan da imkanların çözümü için gerekli kaynaklarımızı oluşturuyor, bunları ihtiyaçları projelendirmek suretiyle, öncelikleri belirleyerek yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz" şeklinde konuştu.

"2023 yılında yapılacak harcama 762 milyar"

6 Şubat Kahramanmaraş merkeze dair düşüncelerini dile getiren Yazıcı; "6 Şubat'ta 11 ilimizi kasıp kavuran yüzyılın felaketini yaşadık. Bu felaketin olduğu andan itibaren ilgili tüm kamu ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları planlama yapmak, bütün imkanları seferber etmek suretiyle yaralarımızı sarmaya, bu travmatik durumları rehabilite etmeye çalıştık. Bu ekonomik zorlukların ve sıkıntıların yaşandığı sürede, 6 Şubat depremi dolayısıyla hükümet üzerine yüklenen yükü de varın siz hesap edin. İki gün önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı da açıkladı, 2023 yılında yapılacak harcama 762 milyar. Deprem riskini gözetmek suretiyle bir taraftan yapılaşmayı gerçekleştirirken, kentsel dönüşümü icra ederken, bir taraftan da Türkiye yapması gerekenleri yapmaya devam edecek. Hizmet herkesin hakkı" ifadelerini kullandı.

"AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var"

Asıl amaçlarının vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek olduğunu vurgulayan Yazıcı; "AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var. Çünkü biz, Genel Başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyoekonomik engelleri azaltmak amacıyla bir araya gelmiş kadrolarız. Türkiye'nin büyüyen milletler arasında bu gücüyle ve duruşuyla edindiği konum, bizim tarihimizin çok kıymetli sayfaları arasında yer almaktadır. Bunu kimsenin küçümseme hakkı ve lüksü yok. Millete hizmet yaparken bu perspektif hayati derecede önemli. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak diye düşünüyorum" dedi.

Yazıcı, esnaflarla görüşmeler sağladı

Şehir Buluşmaları Programı kapsamında Çanakkale'deki kıymetli esnafları unutmayan Yazıcı, esnafları ziyaret ederek, karşılıklı görüşmeler sağladı. Yazıcı, ziyaretlerinin ardından esnaflara hayırlı bol bereketli kazançlar dileyerek, kolaylıklar diledi.

Programımızda Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'ya; Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, İl/İlçe Yöneticileri eşlik etti.
(Atilla Akın)
Paylaş