havadurum

AK Partili Sami Yavaş aday adaylığını açıkladı

Eski Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AK Parti İl Başkanlığı’nda, yerel seçimler için Aday Adaylığını açıkladı.

1150

Eski Umurbey Belediye Başkanı, AK Partili Sami Yavaş, AK Parti İl Başkanlığında, Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Yavaş, parti binasında basın açıklaması düzenleyerek aday adaylığını açıkladı.

“Bu yola sizinle çıkmak benim için onur ve mutluluk kaynağı”

AK Parti İl Başkanlığı’nda Çanakkale Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını duyuran AK Partili Yavaş “Çanakkale bizim evimiz, yuvamız, ortak sevdamız. Tek amacımız, Çanakkale’mizi adına ve tarihine yakışır güzellikte bir marka şehir hâline getirmek. Bu kutlu yola sizlerle birlikte çıkmak benim için bir onur ve mutluluk kaynağı” ifadelerine yer verdi.

“Yeni bir dönem başlayacak”

Çanakkale’de yerel seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığı Binası’nda adaylığını duyuran Yavaş, yeni bir dönem başlayacağını belirterek “ İnşallah, 31 Mart’ta Çanakkale için yerel yönetimlerde yeni bir dönemi başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedefe emin adımlarla yürüyeceğiz. Kapısını çalmadığımız ev, halini hatırını sormadığımız kimse kalmayacak. Çarşıda, pazarda, sokakta, kahvede Çanakkaleli hemşehrilerimizle beraber olacağız” diye konuştu.

“Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir Çanakkale’yi birlikte büyüteceğiz”

AK Partili Yavaş “Ayrımız gayrımız yok. Hepimiz bu kutsal toprağın, bu bereketli denizin, bu tertemiz göğün, bu şanlı boğazın evlatlarıyız. Hangi görüşten, hangi kökenden olursa olsun her kardeşimizle aynı kandan, aynı candanız, aynı hamurdanız. Kardeşiz, dostuz, komşuyuz, aileyiz, canız, candanız. Barış ve huzur içinde yaşadığımız, güçlü ve mutlu bir ülke için, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir Çanakkale’yi birlikte büyütmek için omuz omuza çalışacağız” diye konuştu.

“Çanakkale için yapacağımız çok şey var”

Aday adaylık konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısında bulunan AK Partili Yavaş “Bu ülke de bizim, bu şehir de bizim, güzel yarınlar da bizim. Gelin bir olalım, birlik olalım, Çanakkalemizi hep birlikte mutluluğa, aydınlığa, büyümeye, gelişmeye, maddi manevi hak ettiği zenginliğe birlikte kavuşturalım. Çanakkale için hep birlikte yapacağımız çok şey var” dedi.

(Erhan Taylan)

Paylaş