havadurum

AK Partili Gider “Çanakkale’mizi hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz”

TBMM’de verilen 1,5 aylık aranın ardından yeniden mesaiye başladı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale’ye hizmete odaklandıklarının altını çizdi.

1239

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 31 Mart seçimleri dolayısıyla çalışmalarına ara vererek 1,5 ay süren tatile girmişti. Seçim döneminin bitmesinin ardından, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, seçimlerin ardından Çanakkale için çalışmaya devam edeceklerini duyurdu.

“Bütün odağımız Çanakkale olacak”

Seçim gündeminin geride kalmasıyla birlikte AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “31 Mart itibariyle, halkımız son sözünü sandıklarda söyledi. Sandıktan çıkan sonuç her ne ise başımızın tacıdır. Milletimizin sandıkta verdiği mesajı doğru okuyarak, aksayan, eksik kalan noktaları düzeltip yolumuza devam edeceğiz. Gerek alınan sonuçlar, gerekse katılım oranlarıyla alakalı çalışmaları, Genel Merkezimiz ayrıntılı şekilde sürdürüyor. Artık seçim gündemini geride bırakıp, Çanakkale’mizi yatırımlarla, hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün odağımız, her bir ilçesi, beldesi, köyü, mahallesiyle Çanakkale olacak” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Yüzyılı vizyonu hedefimize kararlılıkla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz”

Yerel yönetimlerin asli görevlerinin belli olduğunun altını çizen Milletvekili Gider, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, birileri kendilerince yerel iktidar, merkezi iktidar diyerek Türkiye'de ikili bir yapı ihdas etmeye çalışıyor. Bu tarz söylemler, demlendikleri ittifak ortaklarına diyet borcu ödeme hamleleri değilse, tam bir hayalden ibarettir. Adeta bir Genel Seçim gibi, ülkeyi yönetecekleri havası oluşturanlara hatırlatmak isterim ki; 81 ilimizde tek bir iktidar vardır. O da 14-28 Mayıs seçimlerinde milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği cumhurbaşkanı ve kabinesidir. Cumhurbaşkanımız da, kabinemiz de, Meclisimiz de görevindedir. Milletimizden aldığımız güçle, Türkiye Yüzyılı vizyonu hedefimize kararlılıkla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Yerel yönetimlere de tavsiyemiz, milletimizin kendilerine verdikleri bu görevin bilincine varmaları, asli görevleri çerçevesinde milletimize hizmet etmeleridir” dedi.

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş