havadurum

Aile Destek Programı ödemesi başladı mı? Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak?

Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ödemelerin bugünden itibaren yatmaya başlayacağını duyurdu.

1351

Aile Destek Programı Ödemeleri, ödeme alacak vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemelerin bugün hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Göktaş, Twitter hesabı üzerinden Aile Destek Programı ödemeleri hakkında yaptığı açıklamada, “Türkiye Aile Destek Programı’nın uzatıldığı müjdesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay vermişti. Hazırlanan takvime göre ilgili ödemeler Ağustos ayının 15’inde hesaplara aktarılmaya başlanacak” ifadelerini kullandı.

  • Aile Destek Programı Ödemesi’ni kimler alabilir?
  • Başvuran kişinin;
  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

(Erhan Taylan)

Paylaş