havadurum

"Afrin'den nemalanmaya çalışanları kınıyoruz"

910

 AKP Gençlik Kollarının ‘Afrin Şehitleri’ için pilav dağıtımında astığı pankart tartışması devam ederken, İyi Parti İl Başkanı Dehmen’den de konuya dair açıklama geldi. Afrin Şehitleri için yapılan bir etkinlikte siyasi bir pankart asılmasını doğru bulmadıklarını belirten Dehmen, iktidarın, operasyondan nemalanmaya çalıştığını söyledi. Afrin üzerinden yapılan siyasetin iktidarın seçmene söyleyecek bir şeyi kalmamasına bağlayan Dehmen; “Bu tuzu kurular, savaşın ne anlama geldiğini bilmiyorlar” dedi.  Açıklamasında operasyonların siyasi malzeme haline getirildiğini belirten Dehmen; “Afrin Şehitleri için okutulan mevlitleri takdirle karşılıyoruz. Allah kabul etsin. Ancak orada siyasi amblem, slogan ve pankart asılmasını doğru bulmuyoruz.  Ne yazık ki, iktidar sahipleri her şeyden nemalanmaya çalıştıkları gibi Afrin operasyonundan da nemalanma hesabı yapıyorlar. Kahraman ordumuzun sınır ötesi operasyonları siyasi malzeme yapılıyor. Şiddetle kınıyoruz” dedi.  

“Dayanacakları, söyleyecekleri bir söz kalmadı”

Afrin üzerinden yapılan siyasetin seçmene söyleyecek hiçbir şeyin kalmamasında kaynaklı yapıldığını ifade eden Dehmen; “Cumhurbaşkanı ve Başbakanın, kamu kaynaklarını kullanarak gerçekleştirdikleri Ak Parti kongrelerinde sürekli olarak Afrin üzerinden siyaset yapmaları, dayanacakları, seçmenine söyleyecekleri hiç bir şey kalmadığını, tükendiklerini göstermektedir.  Kahraman Ordumuz, Türkiye Cumhuriyetinin ordusudur. Ordu içinde siyaset yoktur, olmamalıdır.  Siyasete alet edildiği dönemleri unutmadık” dedi. 
 
“Atatürkçü subayları nasıl vatan haini yaptıklarını unutmadık”
Daha öncede ordu içerisinde kumpas kurulduğunu iddia eden Dehmen; “Uydurdukları senaryolarla, Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonlarla, ordumuzu ne hale getirdiklerini, Kahraman Ordumuzu FETÖ Terör örgütüne nasıl teslim ettiklerini, Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, ordu içindeki Cumhuriyetçi, Atatürkçü subayları nasıl vatan haini yaptıklarını unutmadık. Bu iktidar sayesinde, kahraman ordumuz içinde palazlanan FETÖ terör örgütü üyelerinin 15 Temmuzda başımıza ne işler açtığını unutmadık. Unutmayacağız da!” dedi.
 
“Savaşın ne anlama geldiğini bilmiyorlar”
Son olarak siyasi propaganda yapanların savaşın ne anlama geldiğini bilmediğini söyleyen Dehmen; “Şimdi Kahraman Ordumuzun yaptığı operasyonlar üzerinden ‘Reis Bizi Afrin’e Götür’, ‘Reis Afrin’den Bir şey Anlamadık, Münbiç’e Götür’ gibi sloganlar atıp, pankartlar asıp, savaş çığırtkanlığı yaparak siyasi nemalanmayı çalışanları kınıyoruz.  Bu tuzu kurular, savaşın ne anlama geldiğini bilmiyorlar.  Bizler, gözüne uyku girmeyen on binlerce aileyle birlikte, gece gündüz Kahraman Mehmetçiğimizin ‘Ayağına Taş Değmesin’, başarıyla, sağlıkla dönsünler diye dua ediyoruz.  Kahraman Mehmetçiğimizin yaptığı operasyonları, sanki kendileri yapıyormuş gibi, siyasi arenalarda dillendirenleri ‘nemalanma’ peşinde koşanları şiddetle kınıyoruz” dedi. 
(Seçkin Sağlam)
Paylaş