havadurum

6 Günde 48 Kişi Hayatını Kaybetti

Bayram tatilinde meydana gelen trafik kazaları ülke genelinde endişe verici boyutlara ulaştı. Vatandaşları trafik kurallarına uymaya ve dikkatli olmaya davet eden Bakan, trafik denetimlerinin süreceğini vurguladı.

1394

Ramazan Bayramı tatili boyunca ülke genelinde yaşanan trafik kazaları üzücü bir tablo oluşturdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin altı gününde meydana gelen olayların detaylarını paylaştı. Yerlikaya, bu süreçteki trafik kazalarının sayılarıyla ilgili bilgi verirken, vatandaşları trafik kurallarına uymaya ve dikkatli olmaya davet etti. İçişleri Bakanı, bayram tatilinin altı gününde toplamda 3 bin 706 trafik kazasının yaşandığını açıkladı. Bu kazalarda 48 kişinin hayatını kaybettiğini ve 6 bin 184 kişinin yaralandığını belirtti. Trafik kurallarına uymanın ve aşırı hız yapmamanın önemine vurgu yapan Bakan Yerlikaya, özellikle emniyet kemeri takmanın ve dikkatli olmanın hayati önem taşıdığını ifade etti. Bayram tatili için yurdun çeşitli illerine giden vatandaşların geri dönüş yolculuklarının başladığını, bundan dolayı da trafik yoğunluğunun tekrar artmaya başladığını vurgulayan Yerlikaya, şunları kaydetti.

İlk Altı Günde 48 Can Kaybı ve Binlerce Yaralı

Bakan Yerlikaya “Bayramın ilk 6 gününde trafik kazalarında ise maalesef 48 vatandaşımız hayatını kaybetti. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Bayram tatili boyunca Trafik Polislerimiz ve Jandarma Trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor. Bayram tatilinin 6. günü 11 Nisan 2024 Perşembe gününde; 635 trafik kazası meydana geldi. 391.472 araç denetlendi. 23.813 araca hız ve radar işlemi, 23.886 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 6 gününde toplam; (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe) 3.706 trafik kazası meydana geldi. 48 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 6.184 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş