havadurum

4’üncü köprüde sona doğru

Son yıllarda vatandaşların oldukça şikayetçi olduğu trafik sorunu nedeniyle yapımına başlanılan 4’üncü araç köprüsü projesi çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Özellikle 31 Mart Yerel Seçimlerine bir ay gibi bir kısa süre kalmasıyla birlikte, yetkililerden alınan bilgiye göre; açılışının seçimlerden kısa bir süre önce yapılacağı öğrenildi. 

806

Özellikle pandemi ve 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş Depremi’nin ardından büyük şehirlerde yaşayan vatandaşların, kaçış noktalarından biri haline gelen Çanakkale’de, son zamanlarda artan nüfus beraberinde trafik sorununu da getirdi. Çanakkale’de araç ve yayaların kullandığı halihazırda 3 köprü bulunurken öte yandan yapımına devam edilen 4’üncü araç köprüsü projesi çalışmalarının sonuna doğru geliniyor.

Çanakkaleli vatandaşlar, son yıllarda artan nüfus ile birlikte meydana gelen trafik sorunundan oldukça şikayetçi durumda. Özellikle mesai saatleri çıkışında ve sanayi bölgesine gidecek araçlar Troya Caddesi ve Atatürk Caddesi’nde trafik sıkışıklığı oluşturuyor.

Çanakkale Merkez Sarıçay 1’inci Kısım Taşkın Kontrol İnşaatı kapsamında yapımına başlanan 4’üncü araç köprüsü projesi çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor. Çanakkale’nin tam ortasından geçen ve şehri ikiye bölen Sarıçay üzerinde yaya ve araçların kullanmış olduğu; Atatürk Köprüsü, İnönü Köprüsü ve Troya Köprüsü yer alıyor. Öte yandan kentte, sadece yayaların kullandığı üç köprü daha var. Kente kazandırılacak olan 4’üncü köprünün de önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yetiştirilmesi bekleniyor.

(DİLAN KAYNAK)

(HABER MERKEZİ)
Paylaş