havadurum

4 ilde hava muhalefeti nedeniyle denize girmek yasaklandı

Meteoroloji'nin fırtına uyarılarının ardından Tekirdağ Şarköy, İstanbul'un Şile ve Silivri ilçeleri ile Düzce ve Sakarya’da denize girmek yasaklandı.

982

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, şiddetli fırtına uyarısında bulunmasının ardından Tekirdağ Şarköy Kaymakamlığı,8-9 Ağustos tarihlerinde ilçe sınırlarında plajların yasaklandığını açıklamıştı. Düzce'nin Karadeniz'e kıyısı olan sahil kenti Akçakoca'da olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı. İstanbul'un Silivri ve Şile ilçelerinde de rüzgar ve fırtına nedeniyle 8 Ağustos ile 9 Ağustos 2023 tarihlerinde sahil ve plaj bölgelerinde denize girmek tehlikeli olup ve yasak olduğu bildirildi. 

 

Deniz koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı

Sakarya'nın Karadeniz'e kıyısı olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde dalga ve rip akıntısı nedeniyle denize girilmesine izin verilmiyor. Karasu, Kocaali ve Kaynarca'nın sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren yoğun dalga ve rip akıntısı etkili oluyor. Elverişsiz şartlar nedeniyle kaymakamlıklar tarafından 3 ilçede denize girişler yasaklandı. Görev yaptıkları sahillerde bayrakları kırmızıya çeviren Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları uyarıyor. (AA-Erhan Taylan)

Paylaş