DOLAR 28.9107 %-0.16
EURO 31.7171 %-0.26
G.ALTIN 1900.2644 %-0.09
BITCOIN 37754 %0.25
ETHERIUM 2031.69 %0.27
BIST100 8025.59 %-0.19
havadurum

3'üncü Çeyrek Dönem Sağlık Hizmet Sunumu Toplantısı yapıldı

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde Çanakkale 3'üncü Çeyrek Dönem Sağlık Hizmet Sunumu Toplantısı düzenlendi.

1047

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Toplantı Salonu'nda Çanakkale İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk Başkanlığında Çanakkale 3'üncü Çeyrek Dönem Sağlık Hizmet Sunumu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı sunum ile başladı

Çanakkale 3'üncü Çeyrek Dönem Sağlık Hizmet Sunumu Toplantısı; İş Sağlığı ve Güvenliği Birim sorumlularının, İş Güvenliği Kanunu ve bu kanun kapsamında işyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan, sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için yapılan yönetimsel ve sistemli çalışmaların anlatıldığı sunum ile başladı.

Masaya yatırılan konulara ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Disiplin işleri birim sorumluları tarafından, Disiplin Yönetmeliği kapsamında görüşme ve karar usulünü, hangi memurlar hakkında karar verebileceklerini, disiplin amirlerinin tayin ve tespitinde uygulanacak esasları, kurulların ve disiplin amirlerinin yetki ve sorumlulukları ile disiplin soruşturmalarına ilişkin usul ve esaslara yönelik bilgilendirmeler yapılarak bu konudaki sorunlar görüşüldü. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından Kurum Hedef Katsayının Hesaplanmasına yönelik göstergeler, Kurumsal Hedeflerin dönemsel değerlendirilmesi, Sağlık Hizmet sunumunun 2022-2023 yılı dönemsel karşılaştırmalı olarak değerlendirmesi yapıldı.

Değerlendirmeler ve çözüm odaklı görüşmelerde bulunuldu

Toplantı Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halil Gürkan Çoban, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Huriye Ünal, Destek Hizmetleri Başkanı Nurcan Yılmaz, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yavuz Adanur, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Ünsal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Özge Sarıbaş, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Gülhan Şentürk, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Enver Ercan, Merkez ve İlçe Devlet Hastaneleri Başhekimleri, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi, İş Sağlığı Güvenliği Birim Sorumlusu Dr. Şahin Kahyaoğlu ve Ekibi, İl Disiplin Birim Sorumluları ve İlgili Uzmanların katılımıyla gerçekleştirildi. Sunulan hizmetlerin kalitesinin daha ileriye taşınabilmesi adına görüş ve önerileri alınarak değerlendirmeler ve çözüm odaklı görüşmelerde bulunuldu.

(Atilla Akın)


Paylaş