havadurum

23 Nisan Tahta At Çocuk Şenliği aynı heyecanla devam ediyor!

Çanakkale Belediyesi tarafından bir gelenek haline gelen 23 Nisan Tahta At Şenliği tüm heyecanıyla devam ediyor.

684

Çanakkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarına farklı bir heyecan katan Tahta At Çocuk Şenliği etkinlikleri bu sene, 19 Nisan 2024 Cuma günü itibariyle başladı. Program dahilinde, Karina Deniz Kültürü Merkezinde “Çocuklarla Felsefe Atölyesi” gerçekleşti. Okul Öncesi (5-6 yaş) ve İlkokul (2-3-4. Sınıflar) gruplarını kapsayan atölye programında çocuklar, eğitici ve eğlenceli anlar yaşadılar.

23 Nisan coşkusu bir arada!

Tahta At Çocuk Şenlikleri kapsamında 19 Nisan Cuma günü ayrıca Barbaros Mahallesinde de birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı program düzenlendi. Sokak tiyatrosu, gösteriler, oyunlar ve spor etkinliklerinin yer aldığı programa çok sayıda minik kentli ve aileleri katılarak, 23 Nisan coşkusunu bir arada yaşadılar.

Tiyatro oyunları ile eşsiz bir seyir zevki yaşandı

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Tahta At Çocuk Şenliğinin sahne etkinlikleri de dolu dolu geçti. 20 Nisan 2024 Cumartesi günü Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu Çocuk Tiyatrosu Biriminin sergilediği, Öney Olcaytu'nun yazıp yönettiği “Dudu Kızın Türküsü” isimli tiyatro oyunu, 21 Nisan 2024 Pazar günü ise, Öney Olcaytu'nun yazıp yönettiği, Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu Çocuk Tiyatrosu Biriminin sergilediği, “Okul Oyunları” isimli tiyatro oyunu ile Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Taş Kağıt Makas” oyuncuları ve Rino Sanat Çocuk Tiyatrosu Grubu'nun karşılaştığı “Tiyatro Sporu” Müsabakası, Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi. Oyunlar, kentliler tarafından ilgiyle karşılandı.

İptal edilen etkinlikler hakkında duyuru yapıldı

Çanakkale Belediyesi’nden yayınlanan duyuruya göre; “Öte yandan, yine hafta sonu gerçekleştirilmesi planlanan Barış Kordonu (Barış Kafe önü), Özgürlük Parkı, Kaz Dağları Parkı (Adnan Menderes Caddesi ile Karacaören 2. Sokak kesişimi) ve Arslanca Spor Tesisleri Yanı Çocuk Parkı'ndaki Tahta At Çocuk Şenlikleri ile Çanakkale Seramik Müzesinde gerçekleşmesi planlanan Arkeolojik Kazı Atölyesi etkinliği hava muhalefeti nedeniyle ertelenmiş olup, etkinliklerin ileri bir tarihte düzenlenmesi planlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

(ATİLLA AKIN)
Paylaş