havadurum

2121 er yemin etti

Çanakkale 116 Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığında eğitimleri tamamlanan 2121 acemi er için yemin töreni düzenlendi.

681

Eğitimlerini tamamlayarak ant içmeye hak kazanan 2121 adet acemi er için Çanakkale 116 Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığında yemin töreni gerçekleştirildi.

Bilecik Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Belediye Başkan Vekili Muhammed Güngör, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı S/G Yarbay Ercan Oran, Hava Radar Mevzi Komutanı Hv. Kont. Albay Salih Çakmak, İl Müdürleri, şehit ve gazi aileleri, Anafartalar İlkokulu öğrencileri ve asker ailelerinin katılımları ile gerçekleştirilen tören Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve bayrağın göndere çekilmesi ile başladı.

116 Jandarma Eğitim Merkez Komutanı Albay Ufuk Yetiş, “Çanakkale Destanının ve genç Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı, Çanakkale Ruhunun doğduğu, şanlı ecdadımızın kanıyla sulanmış şehitler diyarına hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında, ailelere ve yemin eden Mehmetçiklere hitap etti.

Mehmetçiklerin ant içmelerinin ardından birliğe ilk katılan askerler ile yapılan eğitimlerde başarı gösterenlere ve geçmişte askerlik hizmetini 116 Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığında tamamlayan asker baba/dedelerine ödülleri verildi.

116 Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığı Komando Eğitim Tatbikat Bölük Komutanlığınca tören sonunda yapılan tüfekli hareketler gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Mehmetçiklerin aileleri ile buluşmasıyla sona eren törende duygu dolu anlar yaşandı.

(HADİYE AYŞE İRİM)
Paylaş