havadurum

1915 Çanakkale Köprüsü'nde kurban denetimi!

Kurban Bayramı için Trakya'dan gelen hayvanlar, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde kurulan kontrol noktasından geçiyor

573

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kurban Bayramı öncesi Trakya Bölgesi'nde kontrolsüz hayvan geçişlerini önlemek amacıyla 1915 Çanakkale Köprüsü Canlı Hayvan Kontrol Noktası'nda denetlemelerde bulundu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı veteriner hekimler ve emniyet personeli, izinsiz, kaçak ve küpesiz hayvanların tespiti için 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürdü.

7/24 denetim devam

İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı veteriner hekim ve emniyet personeliyle 24 Saat esasına göre denetim yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü Canlı Hayvan Kontrol Noktasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan'dan yapılan çalışmalar ve denetimler hakkında bilgi aldı.

Denetimler devam

Uygulama noktasında görevli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Emniyet Personeliyle bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali İlhami Aktaş, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını ve gerekli önlemlerin alındığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, vatandaşların dini vecibelerini rahatlıkla yerine getirmeleri için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Emniyet Personelinin 24 saat esasına göre denetimlere devam edeceğini belirtti.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş