havadurum

1 buçuk ton kaçak midye ele geçirildi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube ekipleri tarafından, Kuzguncuk Mahallesi'ne yakın kıyıda gerçekleştirilen operasyonla, 1 buçuk ton kaçak midye ele geçirdi.

368

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde gerçekleşen deniz polisi operasyonunda bu sabah, kaçak midye avcılarına yönelik önemli bir müdahale yapıldı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şubesi ekipleri, Kuzguncuk Mahallesi'ne yakın kıyıda kaçak midye avcılarına karşı sabaha karşı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, deniz kenarından kıyıya çuvallar içinde midye atıldığı tespit edildi ve 75 çuvallık bir yığın içinde 1 buçuk ton ağırlığında kaçak midye ele geçirildi.

Yakalanan 2 şüpheli, A.B. ve V.A., gözaltına alındı ve yasak bölgede midye avcılığı yapmaktan dolayı işlem başlatıldı. Şüphelilere toplam 52 bin 484 lira idari para cezası kesildi. Ele geçirilen 1 buçuk ton midyenin tekrar canlılığını sürdürebilmesi ve doğal yaşama kazandırılması için denize geri döküldü. Yapılan incelemeler sonucunda, çuvallar dolusu midyelerin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde piyasaya sürülmek üzere toplandığı anlaşıldı.

(İHA)
Paylaş